dossierverantwoordelijke: Ann Gillard | bevoegde schepen: Tinne Alaerts |
Feiten en context:
Voor het opnemen van de regierol in het kader van het BOA-decreet heeft het lokaal bestuur voor 2026 een tijdelijke boost-subsidie ontvangen. Deze middelen moeten verplicht worden ingezet om de uitrol van het BOA-decreet een extra boost te geven.
Juridische grond:
Decreet houdende de organisatie van buitenschoolse opvang en de afstemming tussen buitenschoolse activiteiten van 3 mei 2019
Besluit van de Vlaamse Regering van 9 juli 2021 over het lokaal beleid, de samenwerking en de subsidie voor buitenschoolse opvang en activiteiten- Besluit van de Vlaamse Regering van 5 september 2025 tot toekenning van een eenmalige subsidie voor de realisatie van de lokale regie van buitenschoolse activiteiten
Motivatie:
De boost-subsidie is een tijdelijke Vlaamse subsidie die lokale besturen ontvangen in 2026 om zich voor te bereiden op het BOA-decreet. Het lokaal bestuur kan deze middelen inzetten voor het uitbouwen van kwalitatieve en geïntegreerde BOA-aanbiedingen (zoals infrastructuur, speelmateriaal en vergroening), het versterken van organisatorische capaciteit (zoals procesbegeleiding, coördinator of BOA-regisseur), en het opzetten van lokale samenwerkingsverbanden en erkennings- en handhavingskaders. De BOOST-subsidie mag worden gereserveerd binnen de periode tot eind 2026, maar moeten volledig besteed zijn tegen 31 december 2026. Het resterende bedrag wordt nadien door Vlaanderen terug gevorderd.
Subsidiereglement voor projectsubsidie. De gemeente wil een deel van de Vlaamse BOOST-middelen inzetten om organisatoren te ondersteunen bij de opstart of uitbreiding van een nieuw of aanvullend BOA aanbod tijdens het schooljaar 2026-2027. Als gemeente wordt er een éénmalige opstartsubsidie voorzien voor organisatoren van een subsidieerbaar BOA- aanbod. De subsidie heeft een tijdelijk karakter en is bedoeld om partners te ondersteunen bij de uitbreiding op de opstart van een BOA-aanbod. Deze subsidie creëert geen automatisch recht op toekomstige subsidies en deze subsidie is te gebruiken vanaf 1 september 2026 voor activiteiten georganiseerd binnen het schooljaar 2026-2027 (1/09/26 - 31/08/27).
Voor dit reglement wordt éénmalig een bedrag van 5.000 EUR voorzien. Per organisator (max. 10 initiatieven) die voldoet aan de voorwaarden wordt een bedrag van minimaal 300 EUR voorzien, mits ze voldoen aan de vooropgestelde criteria. Aanvragen kunnen ingediend worden via het voorziene aanvraagformulier en volgens de modaliteiten van de subsidieoproep. Een eerste beoordelingsronde zal de aanvragen behandelen die ontvangen werden uiterlijk 30 september 2026, aanvragen die na deze datum ingediend worden en uiterlijk op 15 november 2026 zullen behandeld worden in volgorde van ontvangst en voor zover er budget beschikbaar is. De uitgaven moeten uiterlijk op 31 december 2026 gerealiseerd zijn. Zie bijlage voor het reglement.
Financiële gevolgen:
Het bedrag zal verrekend worden op budgetrekening : 2026/ACT-040106/0945-00/64920000 - Projectsubsidies
Budget | Beschikbaar | Uitgave | Saldo |
€5.000 | € 5.000 | € 5.000 | € 0 |
eenparig aangenomen.
Besluit:
De gemeenteraad stelt het subsidiereglement projectsubsidie Boost vast.
Register der bekendmakingen
Deze webpagina vormt het openbare register van gemeentelijke reglementen en verordeningen, in overeenstemming met het besluit van de Vlaamse regering van 28 april 2023 betreffende de bekendmakingen en raadpleegbaarheid van besluiten en documenten van het lokale bestuur met betrekking tot de manier waarop ze moeten worden bijgehouden.
Wanneer een publicatie wordt uitgevoerd, zal er een expliciete "bundel" van het document worden opgeslagen. Op dat moment is het document inhoudelijk niet meer aanpasbaar door de gebruiker.
Deze "bundel" bestaat uit:
De inhoud van de publicatie op het moment dat deze werd uitgevoerd.
Een unieke identificatie van de gebruiker die de actie heeft uitgevoerd.
De tijdstempel waarop de actie heeft plaatsgevonden.
Al deze gegevens staan in een aparte publicatie omgeving die beveiligd en toegankelijk is voor een beperkt aantal personen.