dossierverantwoordelijke: Nico Dams

bevoegde schepen: Pieter Cortoos

 

Feiten en context:

Aanvraag tot verlenging dd. 26/08/2026 van Litran NV tot inname openbaar domein/weg - Broekstraat, Klein-Heidestraat en Vertrijksestraat van donderdag 3/09/2026 6 uur tot en met vrijdag 11/09/2026 18 uur.

 

Juridische grond:

Artikel 130bis van de Nieuwe Gemeentewet;

Het college van burgemeester en schepenen is bevoegd voor de tijdelijke verkeersreglementen op het wegverkeer.

Gemeenteraadsbeslissing dd. 27.03.2025 over de retributie voor inname van het openbare domein bij werken.

 

Motivatie:

Litran NV wenst een verlenging tot inname openbaar domein Broekstraat, Klein-Heidestraat en Vertrijksestraat waarbij er synergiewerken uitgevoerd worden voor de aanleg van een waterleiding, Fluvius- en Wyre-kabels, in opdracht van Synductis.

 

De resterende werken betreffen koppelpunten van Fluvius MS en LS-kabels. Deze werken worden uitgevoerd op de berm/het voetpad ter hoogte van de volgende locaties:

        Broekstraat 2

        Klein-Heidestraat 34, 44 en 53

        Vertrijksestraat 18

De werken zijn momenteel gepland voor 01/09 en 02/09. De verlenging van de vergunning werd aangevraagd om voldoende flexibiliteit in de planning te behouden, mocht de uitvoering door omstandigheden moeten worden verschoven.

 

Om de passage van verkeer veilig te houden, brengt de aanvrager de nodige signalisatie aan. Daarom is het ook noodzakelijk een tijdelijk verkeersreglement op te stellen.

 

Financiële gevolgen:

Dit besluit heeft geen financiële gevolgen.

 

Besluit:

ARTIKEL 1:

Het college van burgemeester en schepenen keurt het ingediende signalisatieplan in bijlage goed.

 

ARTIKEL 2:

Tussen de dichtstbijzijnde kruispunten is de verkeerszone in beide richtingen verboden voor alle bestuurders, met uitzondering van plaatselijk verkeer. Dit wordt aangeduid met de verkeersborden C3, aangevuld met het onderbord ‘uitgezonderd plaatselijk verkeer’. Ter hoogte van de werfzone geldt een parkeerverbod, dat wordt kenbaar gemaakt met verkeersborden E3.

 

ARTIKEL 3:

Het college van burgemeester en schepenen keurt de verkeersmaatregelen en inname openbaar domein Broekstraat, Klein-Heidestraat en Vertrijksestraat van donderdag 3/09/2026 6 uur tot en met vrijdag 11/09/2026 18 uur goed onder voorwaarde dat

        bij het afsluiten van de werkdag dient het werkmateriaal ordentelijk aan de kant geplaatst te worden met de nodige veiligheidssignalisatie aangebracht.

Disclaimer

Register der bekendmakingen

Deze webpagina vormt het openbare register van gemeentelijke reglementen en verordeningen, in overeenstemming met het besluit van de Vlaamse regering van 28 april 2023 betreffende de bekendmakingen en raadpleegbaarheid van besluiten en documenten van het lokale bestuur met betrekking tot de manier waarop ze moeten worden bijgehouden.

Wanneer een publicatie wordt uitgevoerd, zal er een expliciete "bundel" van het document worden opgeslagen. Op dat moment is het document inhoudelijk niet meer aanpasbaar door de gebruiker.

Deze "bundel" bestaat uit:

Al deze gegevens staan in een aparte publicatie omgeving die beveiligd en toegankelijk is voor een beperkt aantal personen.